|
Velkommen til Svømmeklubben Nejst |
|
Velkommen til Svømmeklubben Nejst
|
|
|
|
| |
Der var lagt op til konkurrence da Svømmeklubben Nejst traditionen tro afholdt det årlige klubmesterskab lørdag d. 27. marts i Hirtshals Idrætscenter. Selvom begrebet tabere ikke eksisterer i klubben og dermed det at være med der tæller, var det alligevel med stor spænding at løbene blev skudt i gang.
Starten gik kl. 9 lørdag morgen, hvor 39 svømmere fra årgang 2002 og ældre stod klar til at dyste i de forskellige svømmediscipliner. Spændte forældre fulgte med fra tilskuerpladserne, mens de mange frivillige officials omhyggeligt holdt styr på tiderne og koordinerede begivenhedernes gang. Hver svømmetid omregnes nemlig til point, og den svømmer der til slut har flest point kåres som klubmester.
Og der blev kæmpet hårdt om placeringerne blandt de ældste deltagere, for en forkert vending eller tyvstart kunne i værste fald hurtigt betyde et farvel til mesterskabet. De mindste tog derimod hele postyret med ophøjet ro - ja, der skulle jo være tid til at smile til mor eller far når de tog billeder under løbene.
Efter sidste distance var svømmet, blev døren til sekretariatet lukket, og der blev regnet frem og tilbage så den rette klubmester kunne kåres. |
|
|
Resultater
Gruppe 1 piger : Årgang 1997 eller ældre.
Point i alt.
Nr. 1 |
Sabine gergersen
|
929
|
Nr. 2
|
Katine Præstegaard Mailund
|
561
|
Nr. 3
|
Asta Teglhus
|
530
|
Nr. 4
|
Thea Hejlesen
|
253
|
Gruppe 1 drenge : Årgang 1997 eller ældre.
Point i alt.
Nr. 1 |
Olavur Nolsø
|
888
|
Nr. 2
|
Andreas Smed Lauritsen
|
707
|
Nr. 3
|
Niklas Simonsen
|
477
|
Nr. 4
|
Andreas Busch
|
375
|
Nr. 5
|
Jens Thomsen
|
345
|
Gruppe 2 piger : Årgang 1998 eller yngre.
Point i alt.
Nr. 1 |
Amalie Christiansen
|
984
|
Nr. 2
|
Sascha Pedersen
|
593
|
Nr. 3
|
Emilie Topholt Sørensen
|
527
|
Nr. 4
|
Alberte Kobber Nielsen
|
382
|
Gruppe 2 drenge : Årgang 1998 eller yngre.
Point i alt.
Nr. 1 |
Jeppe Bo Pedersen
|
511
|
Nr. 2
|
Oliver Ledet
|
406
|
Nr. 2
|
Mikkel Vandsted Sørlie
|
406
|
Nr. 3
|
Sebastian Kjeldsen
|
405
|
Nr. 4
|
Mathias Christensen
|
368
|
Nr. 5
|
Frederik Knudsen
|
330
|
Nr. 6
|
Gustav Præstegaard Mailund
|
278
|
50 FRI + 50 BJÆRGNING LIVREDDER-HOLD.
TID
Nr. 1 |
Chris persson
|
1.43,87
|
Nr. 2
|
Anders Hejlesen
|
1.50,84
|
Nr. 3
|
Kris Riisager
|
1.56,39
|
Nr. 4
|
Maja Glenni Hansen
|
2.17,50
|
Nr. 5
|
Bent Hansen
|
2.23,06
|
GRUPPE 3 SÆLER OG DELFINER
PIGER Point i alt.
Nr. 1 |
Sofie Høgsted Knudsen
|
630
|
Nr. 2
|
Emma Topholt Holm Sørensen
|
423
|
Nr. 3
|
Freya Kobber Nielsen
|
307
|
Nr. 4
|
Emma Søndergaard
|
231
|
Nr. 5
|
Nicoline Cold
|
182
|
Nr. 6
|
Line Harbo Nielsen
|
161
|
Nr. 7
|
Jessica Joensen
|
103
|
DRENGE Point i alt.
Nr. 1 |
Marco Peters
|
202
|
Nr. 2
|
William Høgenhaug
|
182
|
Nr. 3
|
Mads Thomsen
|
158
|
Nr. 4
|
Jonas Nielsen
|
136
|
Nr. 5
|
Lucas Bonde Loven
|
121
|
Nr. 6
|
Kristian Hejlesen
|
92
|
Nr. 7
|
Nicolai E. Jensen
|
90
|
Nr. 8
|
Kristian Sejr Gotfredsen
|
|
RESULTATER LØB 1 - 16.
Løb 1 : 50 m Butterfly Gr.3
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Sofie Høgsted Knudsen
|
1998
|
1.01.75
|
2
|
Emma Topholt Holm Sørensen
|
2001
|
1.11.59
|
3
|
Freya K. Nielsen
|
2001
|
1.14.93
|
4
|
William Høgenhaug
|
2002
|
1.15.72
|
5
|
Marco Peters
|
2000
|
1.22.00
|
6
|
Jonas Nielsen
|
2000
|
1.23.73
|
7
|
Mads Thomsen
|
2000
|
1.23.83
|
8
|
Emma Søndergaard
|
2002
|
1.25.83
|
9
|
Nicolai E. Jensen
|
2001
|
1.34.83
|
10
|
Nicoline Cold
|
1999
|
1.43.30
|
11
|
Lucas Bonde Loven
|
2000
|
1.43.45
|
12
|
Kristian Hejlesen
|
2002
|
1.44.00
|
13
|
Kristian Sejr Gotfredsen
|
2001
|
1.44.10
|
14
|
Line Harbo Nielsen
|
1999
|
1.48.78
|
15
|
Jessica Joensen
|
2001
|
1.56.73
|
Løb 2 : 50 m Butterfly Gr. 2
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Amalie Christiansen
|
1998
|
0.46.84
|
2
|
Jeppe Bo Pedersen
|
1999
|
0.57.20
|
2
|
Mikkel Vandsted Sørlie
|
2000
|
0.58.25
|
4
|
Emilia Topholt Holm Sørensen
|
1999
|
0.59.46
|
5
|
Mathias Christensen
|
2000
|
1.02.13
|
6
|
Oliver Ledet
|
2000
|
1.03.87
|
7
|
Sascha Pedersen
|
1999
|
1.06.53
|
8
|
Sebastian Kjeldsen
|
1999
|
1.06.78
|
9
|
Frederik Knudsen
|
2000
|
1.08.15
|
10
|
Gustav Præstegaard Mailund
|
2000
|
1.10.68
|
11
|
Alberte Kobber Nielsen
|
1999
|
1.15.71
|
Løb 3 : 100 Butterfly Gr. 1
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Olavur Nolsø
|
1992
|
1.24.35
|
2
|
Jens Thomsen
|
1990
|
1.30.14
|
3
|
Andreas Smed Lauritsen
|
1995
|
1.37.17
|
4
|
Sabine Gregersen
|
1995
|
1.42.75
|
5
|
Katrine Præstegaard Mailund
|
1997
|
1.45.02
|
6
|
Asta Teglhus
|
1997
|
1.58.61
|
7
|
Niklas Simonsen
|
1996
|
2.03.62
|
8
|
Andreas Busch
|
1997
|
2.08.73
|
9
|
Thea Hejlesen
|
1997
|
2.25.81
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4 : 50 m Rygcrawl Gr.3
|
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Sofie Høgsted Knudsen
|
1998
|
0.53.96
|
2
|
Emma Topholt Holm Sørensen
|
2001
|
1.01.33
|
3
|
Freya Kobber Nielsen
|
2001
|
1.02.73
|
4
|
William Høgenhaug
|
2002
|
1.05.75
|
5
|
Marco Peters
|
2000
|
1.06.45
|
6
|
Emma Søndergaard
|
2002
|
1.11.75
|
7
|
Nicoline Cold
|
1999
|
1.12.17
|
8
|
Lucas Bonde Loven
|
2000
|
1.15.32
|
9
|
Mads Thomsen
|
2000
|
1.16.00
|
10
|
Line H. Nielsen
|
1999
|
1.21.28
|
11
|
Kristian Sejr Gotfredsen
|
2001
|
1.24.48
|
12
|
Nicolai E. Jensen
|
2001
|
1.26.28
|
13
|
Jonas Nielsen
|
2000
|
1.27.53
|
14
|
Kristian Hejlesen
|
2002
|
1.28.27
|
15
|
Jessica Joensen
|
2001
|
1.32.14
|
Løb 5 : 50 m Rygcrawl Gr.2
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Oliver Ledet
|
2000
|
0.50.22
|
2
|
Sebastian Kjeldsen
|
1999
|
0.51.31
|
3
|
Amalie Christiansen
|
1998
|
0.53.08
|
4
|
Frederik Knudsen
|
2000
|
0.54.53
|
5
|
Mathias Christensen
|
2000
|
0.57.81
|
6
|
Mikkel Vandsted Sørlie
|
2000
|
0.58.03
|
7
|
Jeppe Bo Pedersen
|
1999
|
0.58.80
|
8
|
Sascha Pedersen
|
1999
|
0.59.83
|
9
|
Gustav Præstegaard Mailund
|
2000
|
1.02.35
|
10
|
Alberte Kobber Nielsen
|
1999
|
1.03.11
|
11
|
Emilia Topholt Holm Sørensen
|
1999
|
1.05.81
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6 : 100 m Rygcrawl Gr. 1
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Olavur Nolsø
|
1992
|
1.34.53
|
2
|
Sabine Gregersen
|
1995
|
1.40.18
|
3
|
Andreas Smed Lauritsen
|
1995
|
1.40.50
|
4
|
Niklas Simonsen
|
1996
|
1.40.87
|
5
|
Jens Thomsen
|
1990
|
1.41.45
|
6
|
Asta Teglhus
|
1997
|
1.41.75
|
7
|
Andreas Busch
|
1997
|
1.52.61
|
8
|
Katrine Præstegaard Mailund
|
1997
|
1.56.83
|
9
|
Thea Hejlesen
|
1997
|
1.58.84
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7 : 50 m Brystsvømning Gr.3
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Sofie Høgsted Knudsen
|
1998
|
1.11.82
|
2
|
Jonas Nielsen
|
2000
|
1.19.87
|
3
|
Emma Topholt Holm Sørensen
|
2001
|
1.21.83
|
4
|
Marco Peters
|
2000
|
1.22.96
|
5
|
Mads Thomsen
|
2000
|
1.24.25
|
6
|
Emma Søndergaard
|
2002
|
1.29.95
|
7
|
Freya Kobber Nielsen
|
2001
|
1.32.64
|
8
|
William Høgenhaug
|
2002
|
1.45.97
|
9
|
Nicoline Cold
|
1999
|
1.47.62
|
10
|
Kristian Hejlesen
|
2002
|
1.49.52
|
11
|
Lucas Bonde Loven
|
2000
|
1.50.75
|
12
|
Line H. Nielsen
|
1999
|
1.50.88
|
13
|
Nicolai E. Jensen
|
2001
|
2.07.45
|
14
|
Kristian Sejr Gotfredsen
|
2001
|
2.07.90
|
15
|
Jessica Joensen
|
2001
|
2.15.67
|
Løb 8 : 50 m Brystsvømning Gr. 2
|
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Amalie Christiansen
|
1998
|
0.51.77
|
2
|
Sascha Pedersen
|
1999
|
1.00.17
|
3
|
Jeppe Bo Pedersen
|
1999
|
1.01.62
|
4
|
Oliver Ledet
|
2000
|
1.02.37
|
5
|
Mathias Christensen
|
2000
|
1.03.94
|
6
|
Mikkel Vandsted Sørlie
|
2000
|
1.05.67
|
7
|
Emilia Topholt Holm Sørensen
|
1999
|
1.05.96
|
8
|
Alberte Kobber Nielsen
|
1999
|
1.14.11
|
9
|
Gustav Præstegaard Mailund
|
2000
|
1.15.22
|
10
|
Sebastian Kjeldsen
|
1999
|
1.15.28
|
11
|
Frederik Knudsen
|
2000
|
1.21.75
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9 : 100 m Brystsvømning Gr. 1
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Olavur Nolsø
|
1992
|
1.43.84
|
2
|
Sabine Gregersen
|
1995
|
1.48.21
|
3
|
Andreas Smed Lauritsen
|
1995
|
1.48.56
|
4
|
Katrine Præstegaard Mailund
|
1997
|
1.56.78
|
5
|
Niklas Simonsen
|
1996
|
1.57.46
|
6
|
Andreas Busch
|
1997
|
2.03.78
|
7
|
Asta Teglhus
|
1997
|
2.07.14
|
8
|
Thea Hejlesen
|
1997
|
2.19.87
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10 : 50 m Crawl Gr. 3
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Sofie H. Knudsen
|
1998
|
0.45.47
|
2
|
Emma Topholt Holm Sørensen
|
2001
|
0.54.48
|
3
|
Marco Peters
|
2000
|
1.05.89
|
4
|
Freya Kobber Nielsen
|
2001
|
1.07.98
|
5
|
William Høgenhaug
|
2002
|
1.09.14
|
6
|
Emma Søndergaard
|
2000
|
1.13.37
|
7
|
Nicoline Cold
|
1999
|
1.18.05
|
8
|
Line H. Nielsen
|
1999
|
1.18.21
|
9
|
Lucas Bonde Loven
|
2000
|
1.20.06
|
10
|
Mathias Christensen
|
2000
|
1.27,39
|
11
|
Mads Thomsen
|
2000
|
1.20.61
|
12
|
Kristian Hejlesen
|
2002
|
1.22.73
|
13
|
Jonas Nielsen
|
2000
|
1.29.45
|
14
|
Jessica Joensen
|
2001
|
1.32.71
|
15
|
Nicolai E. Jensen
|
2001
|
1.33.28
|
16
|
Kristian Sejr Gotfredsen
|
2001
|
1.36.98
|
Løb 11 : 50 m Crawl Gr. 2
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Jeppe Bo Pedersen
|
1999
|
0.41.23
|
2
|
Amalie Christiansen
|
1998
|
0.43.17
|
3
|
Sebastian Kjeldsen
|
1999
|
0.46.33
|
4
|
Mikkel Vandsted Sørlie
|
2000
|
0.48.39
|
5
|
Sascha Pedersen
|
1999
|
0.49.92
|
6
|
Frederik Knudsen
|
2000
|
0.52.31
|
7
|
Emilia Topholt Holm Sørensen
|
1999
|
0.52.43
|
8
|
Oliver Ledet
|
2000
|
0.54.51
|
8
|
Mathias Christensen
|
2000
|
0.55.60
|
10
|
Gustav Præstegaard Mailund
|
2000
|
0.56.72
|
11
|
Alberte Kobber Nielsen
|
1999
|
0.59.61
|
|
|
|
|
Løb 12 : 100 m Crawl Gr. 1
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Olavur Nolsø
|
1992
|
1.17.39
|
2
|
Sabine Gregersen
|
1995
|
1.19.55
|
3
|
Andreas Smed Lauritsen
|
1995
|
1.22.11
|
4
|
Niklas Simonsen
|
1996
|
1.26.82
|
5
|
Katrine Præstegaard Mailund
|
1997
|
1.28.48
|
6
|
Andreas Busch
|
1997
|
1.33.82
|
7
|
Asta Teglhus
|
1997
|
1.42.98
|
8
|
Thea Hejlesen
|
1997
|
1.48.94
|
|
|
|
|
Løb 13 : 100 m Medley Gr.3
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Sofie H. Knudsen
|
1998
|
2.07.63
|
2
|
Emma Topholt Holm Sørensen
|
2001
|
2.19.83
|
3
|
Freya K. Nielsen
|
2001
|
2.41.61
|
4
|
Marco Peters
|
2000
|
2.46.75
|
5
|
William Høgenhaug
|
2002
|
2.52.09
|
6
|
Mads Thomsen
|
2000
|
2.53.81
|
7
|
Emma Søndergaard
|
2002
|
3.02.56
|
8
|
Lucas Bonde Loven
|
2000
|
3.06.94
|
9
|
Jonas Nielsen
|
2000
|
3.11.03
|
10
|
Line H. Nielsen
|
1999
|
3.10.88
|
11
|
Nicoline Cold
|
1999
|
3.15.85
|
12
|
Kristian Sejr Gotfredsen
|
2001
|
3.27.15
|
13
|
Nicolai E. Jensen
|
2001
|
3.27.15
|
14
|
Kristian Hejlesen
|
2002
|
3.29.86
|
15
|
Jessica Joensen
|
2001
|
3.49.89
|
|
|
|
|
Løb 14 : 100 m Medley Gr. 2
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Amalie Christiansen
|
1998
|
1.50.40
|
2
|
Jeppe Bo Pedersen
|
1999
|
1.59.68
|
3
|
Sascha Pedersen
|
1999
|
2.05.13
|
4
|
Oliver Ledet
|
2000
|
2.09.23
|
5
|
Emilia Topholt Holm Sørensen
|
1999
|
2.09.73
|
6
|
Mikkel Vandsted Sørlie
|
2000
|
2.11.95
|
7
|
Sebastian Kjeldsen
|
1999
|
2.12.95
|
8
|
Mathias Christensen
|
2000
|
2.13.93
|
9
|
Frederik Knudsen
|
2000
|
2.20.15
|
10
|
Gustav Præstegaard Mailund
|
2000
|
2.25.65
|
11
|
Alberte K. Nielsen
|
1999
|
2.27.68
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15 : 200 m Medley Gr.1
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Olavur Nolsø
|
1992
|
3.24.44
|
2
|
Sabine Gregersen
|
1995
|
3.24.98
|
3
|
Andreas Smed Lauritsen
|
1995
|
3.32.61
|
4
|
Niklas Simonsen
|
1996
|
3.49.62
|
5
|
Katrine Præstegaard Mailund
|
1997
|
3.52.41
|
6
|
Asta Teglhus
|
1997
|
4.02.03
|
7
|
Andreas Busch
|
1997
|
4.11.86
|
8
|
Thea Hejlesen
|
1997
|
4.30.05
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21 : 50 m Fri + 50 m Bjærgning Livredderhold
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Chris Persson
|
1965
|
1.47.30
|
2
|
Anders Hejlesen
|
1972
|
2.07.64
|
3
|
Kris Riisager
|
|
2.13.09
|
4
|
Maja Glenni Hansen
|
1989
|
2.13.68
|
5
|
Bent Hansen
|
1957
|
2.20.25
|
Løb 1 : 50 m Butterfly Gr.3
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Sofie Høgsted Knudsen
|
1998
|
1.01.75
|
2
|
Emma Topholt Holm Sørensen
|
2001
|
1.11.59
|
3
|
Freya K. Nielsen
|
2001
|
1.14.93
|
4
|
William Høgenhaug
|
2002
|
1.15.72
|
5
|
Marco Peters
|
2000
|
1.22.00
|
6
|
Jonas Nielsen
|
2000
|
1.23.73
|
7
|
Mads Thomsen
|
2000
|
1.23.83
|
8
|
Emma Søndergaard
|
2002
|
1.25.83
|
9
|
Nicolai E. Jensen
|
2001
|
1.34.83
|
10
|
Nicoline Cold
|
1999
|
1.43.30
|
11
|
Lucas Bonde Loven
|
2000
|
1.43.45
|
12
|
Kristian Hejlesen
|
2002
|
1.44.00
|
13
|
Kristian Sejr Gotfredsen
|
2001
|
1.44.10
|
14
|
Line Harbo Nielsen
|
1999
|
1.48.78
|
15
|
Jessica Joensen
|
2001
|
1.56.73
|
|
|
|
|
Løb 2 : 50 m Butterfly Gr. 2
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Amalie Christiansen
|
1998
|
0.46.84
|
2
|
Jeppe Bo Pedersen
|
1999
|
0.57.20
|
2
|
Mikkel Vandsted Sørlie
|
2000
|
0.58.25
|
4
|
Emilia Topholt Holm Sørensen
|
1999
|
0.59.46
|
5
|
Mathias Christensen
|
2000
|
1.02.13
|
6
|
Oliver Ledet
|
2000
|
1.03.87
|
7
|
Sascha Pedersen
|
1999
|
1.06.53
|
8
|
Sebastian Kjeldsen
|
1999
|
1.06.78
|
9
|
Frederik Knudsen
|
2000
|
1.08.15
|
10
|
Gustav Præstegaard Mailund
|
2000
|
1.10.68
|
11
|
Alberte Kobber Nielsen
|
1999
|
1.15.71
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3 : 100 Butterfly Gr. 1
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Olavur Nolsø
|
1992
|
1.24.35
|
2
|
Jens Thomsen
|
1990
|
1.30.14
|
3
|
Andreas Smed Lauritsen
|
1995
|
1.37.17
|
4
|
Sabine Gregersen
|
1995
|
1.42.75
|
5
|
Katrine Præstegaard Mailund
|
1997
|
1.45.02
|
6
|
Asta Teglhus
|
1997
|
1.58.61
|
7
|
Niklas Simonsen
|
1996
|
2.03.62
|
8
|
Andreas Busch
|
1997
|
2.08.73
|
9
|
Thea Hejlesen
|
1997
|
2.25.81
|
Løb 4 : 50 m Rygcrawl Gr.3
|
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Sofie Høgsted Knudsen
|
1998
|
0.53.96
|
2
|
Emma Topholt Holm Sørensen
|
2001
|
1.01.33
|
3
|
Freya Kobber Nielsen
|
2001
|
1.02.73
|
4
|
William Høgenhaug
|
2002
|
1.05.75
|
5
|
Marco Peters
|
2000
|
1.06.45
|
6
|
Emma Søndergaard
|
2002
|
1.11.75
|
7
|
Nicoline Cold
|
1999
|
1.12.17
|
8
|
Lucas Bonde Loven
|
2000
|
1.15.32
|
9
|
Mads Thomsen
|
2000
|
1.16.00
|
10
|
Line H. Nielsen
|
1999
|
1.21.28
|
11
|
Kristian Sejr Gotfredsen
|
2001
|
1.24.48
|
12
|
Nicolai E. Jensen
|
2001
|
1.26.28
|
13
|
Jonas Nielsen
|
2000
|
1.27.53
|
14
|
Kristian Hejlesen
|
2002
|
1.28.27
|
15
|
Jessica Joensen
|
2001
|
1.32.14
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5 : 50 m Rygcrawl Gr.2
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Oliver Ledet
|
2000
|
0.50.22
|
2
|
Sebastian Kjeldsen
|
1999
|
0.51.31
|
3
|
Amalie Christiansen
|
1998
|
0.53.08
|
4
|
Frederik Knudsen
|
2000
|
0.54.53
|
5
|
Mathias Christensen
|
2000
|
0.57.81
|
6
|
Mikkel Vandsted Sørlie
|
2000
|
0.58.03
|
7
|
Jeppe Bo Pedersen
|
1999
|
0.58.80
|
8
|
Sascha Pedersen
|
1999
|
0.59.83
|
9
|
Gustav Præstegaard Mailund
|
2000
|
1.02.35
|
10
|
Alberte Kobber Nielsen
|
1999
|
1.03.11
|
11
|
Emilia Topholt Holm Sørensen
|
1999
|
1.05.81
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6 : 100 m Rygcrawl Gr. 1
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Olavur Nolsø
|
1992
|
1.34.53
|
2
|
Sabine Gregersen
|
1995
|
1.40.18
|
3
|
Andreas Smed Lauritsen
|
1995
|
1.40.50
|
4
|
Niklas Simonsen
|
1996
|
1.40.87
|
5
|
Jens Thomsen
|
1990
|
1.41.45
|
6
|
Asta Teglhus
|
1997
|
1.41.75
|
7
|
Andreas Busch
|
1997
|
1.52.61
|
8
|
Katrine Præstegaard Mailund
|
1997
|
1.56.83
|
9
|
Thea Hejlesen
|
1997
|
1.58.84
|
Løb 7 : 50 m Brystsvømning Gr.3
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Sofie Høgsted Knudsen
|
1998
|
1.11.82
|
2
|
Jonas Nielsen
|
2000
|
1.19.87
|
3
|
Emma Topholt Holm Sørensen
|
2001
|
1.21.83
|
4
|
Marco Peters
|
2000
|
1.22.96
|
5
|
Mads Thomsen
|
2000
|
1.24.25
|
6
|
Emma Søndergaard
|
2002
|
1.29.95
|
7
|
Freya Kobber Nielsen
|
2001
|
1.32.64
|
8
|
William Høgenhaug
|
2002
|
1.45.97
|
9
|
Nicoline Cold
|
1999
|
1.47.62
|
10
|
Kristian Hejlesen
|
2002
|
1.49.52
|
11
|
Lucas Bonde Loven
|
2000
|
1.50.75
|
12
|
Line H. Nielsen
|
1999
|
1.50.88
|
13
|
Nicolai E. Jensen
|
2001
|
2.07.45
|
14
|
Kristian Sejr Gotfredsen
|
2001
|
2.07.90
|
15
|
Jessica Joensen
|
2001
|
2.15.67
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8 : 50 m Brystsvømning Gr. 2
|
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Amalie Christiansen
|
1998
|
0.51.77
|
2
|
Sascha Pedersen
|
1999
|
1.00.17
|
3
|
Jeppe Bo Pedersen
|
1999
|
1.01.62
|
4
|
Oliver Ledet
|
2000
|
1.02.37
|
5
|
Mathias Christensen
|
2000
|
1.03.94
|
6
|
Mikkel Vandsted Sørlie
|
2000
|
1.05.67
|
7
|
Emilia Topholt Holm Sørensen
|
1999
|
1.05.96
|
8
|
Alberte Kobber Nielsen
|
1999
|
1.14.11
|
9
|
Gustav Præstegaard Mailund
|
2000
|
1.15.22
|
10
|
Sebastian Kjeldsen
|
1999
|
1.15.28
|
11
|
Frederik Knudsen
|
2000
|
1.21.75
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9 : 100 m Brystsvømning Gr. 1
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Olavur Nolsø
|
1992
|
1.43.84
|
2
|
Sabine Gregersen
|
1995
|
1.48.21
|
3
|
Andreas Smed Lauritsen
|
1995
|
1.48.56
|
4
|
Katrine Præstegaard Mailund
|
1997
|
1.56.78
|
5
|
Niklas Simonsen
|
1996
|
1.57.46
|
6
|
Andreas Busch
|
1997
|
2.03.78
|
7
|
Asta Teglhus
|
1997
|
2.07.14
|
8
|
Thea Hejlesen
|
1997
|
2.19.87
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10 : 50 m Crawl Gr. 3
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Sofie H. Knudsen
|
1998
|
0.45.47
|
2
|
Emma Topholt Holm Sørensen
|
2001
|
0.54.48
|
3
|
Marco Peters
|
2000
|
1.05.89
|
4
|
Freya Kobber Nielsen
|
2001
|
1.07.98
|
5
|
William Høgenhaug
|
2002
|
1.09.14
|
6
|
Emma Søndergaard
|
2000
|
1.13.37
|
7
|
Nicoline Cold
|
1999
|
1.18.05
|
8
|
Line H. Nielsen
|
1999
|
1.18.21
|
9
|
Lucas Bonde Loven
|
2000
|
1.20.06
|
10
|
Mathias Christensen
|
2000
|
1.27,39
|
11
|
Mads Thomsen
|
2000
|
1.20.61
|
12
|
Kristian Hejlesen
|
2002
|
1.22.73
|
13
|
Jonas Nielsen
|
2000
|
1.29.45
|
14
|
Jessica Joensen
|
2001
|
1.32.71
|
15
|
Nicolai E. Jensen
|
2001
|
1.33.28
|
16
|
Kristian Sejr Gotfredsen
|
2001
|
1.36.98
|
Løb 11 : 50 m Crawl Gr. 2
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Jeppe Bo Pedersen
|
1999
|
0.41.23
|
2
|
Amalie Christiansen
|
1998
|
0.43.17
|
3
|
Sebastian Kjeldsen
|
1999
|
0.46.33
|
4
|
Mikkel Vandsted Sørlie
|
2000
|
0.48.39
|
5
|
Sascha Pedersen
|
1999
|
0.49.92
|
6
|
Frederik Knudsen
|
2000
|
0.52.31
|
7
|
Emilia Topholt Holm Sørensen
|
1999
|
0.52.43
|
8
|
Oliver Ledet
|
2000
|
0.54.51
|
8
|
Mathias Christensen
|
2000
|
0.55.60
|
10
|
Gustav Præstegaard Mailund
|
2000
|
0.56.72
|
11
|
Alberte Kobber Nielsen
|
1999
|
0.59.61
|
|
|
|
|
Løb 12 : 100 m Crawl Gr. 1
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Olavur Nolsø
|
1992
|
1.17.39
|
2
|
Sabine Gregersen
|
1995
|
1.19.55
|
3
|
Andreas Smed Lauritsen
|
1995
|
1.22.11
|
4
|
Niklas Simonsen
|
1996
|
1.26.82
|
5
|
Katrine Præstegaard Mailund
|
1997
|
1.28.48
|
6
|
Andreas Busch
|
1997
|
1.33.82
|
7
|
Asta Teglhus
|
1997
|
1.42.98
|
8
|
Thea Hejlesen
|
1997
|
1.48.94
|
|
|
|
|
Løb 13 : 100 m Medley Gr.3
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Sofie H. Knudsen
|
1998
|
2.07.63
|
2
|
Emma Topholt Holm Sørensen
|
2001
|
2.19.83
|
3
|
Freya K. Nielsen
|
2001
|
2.41.61
|
4
|
Marco Peters
|
2000
|
2.46.75
|
5
|
William Høgenhaug
|
2002
|
2.52.09
|
6
|
Mads Thomsen
|
2000
|
2.53.81
|
7
|
Emma Søndergaard
|
2002
|
3.02.56
|
8
|
Lucas Bonde Loven
|
2000
|
3.06.94
|
9
|
Jonas Nielsen
|
2000
|
3.11.03
|
10
|
Line H. Nielsen
|
1999
|
3.10.88
|
11
|
Nicoline Cold
|
1999
|
3.15.85
|
12
|
Kristian Sejr Gotfredsen
|
2001
|
3.27.15
|
13
|
Nicolai E. Jensen
|
2001
|
3.27.15
|
14
|
Kristian Hejlesen
|
2002
|
3.29.86
|
15
|
Jessica Joensen
|
2001
|
3.49.89
|
Løb 14 : 100 m Medley Gr. 2
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Amalie Christiansen
|
1998
|
1.50.40
|
2
|
Jeppe Bo Pedersen
|
1999
|
1.59.68
|
3
|
Sascha Pedersen
|
1999
|
2.05.13
|
4
|
Oliver Ledet
|
2000
|
2.09.23
|
5
|
Emilia Topholt Holm Sørensen
|
1999
|
2.09.73
|
6
|
Mikkel Vandsted Sørlie
|
2000
|
2.11.95
|
7
|
Sebastian Kjeldsen
|
1999
|
2.12.95
|
8
|
Mathias Christensen
|
2000
|
2.13.93
|
9
|
Frederik Knudsen
|
2000
|
2.20.15
|
10
|
Gustav Præstegaard Mailund
|
2000
|
2.25.65
|
11
|
Alberte K. Nielsen
|
1999
|
2.27.68
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15 : 200 m Medley Gr.1
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Olavur Nolsø
|
1992
|
3.24.44
|
2
|
Sabine Gregersen
|
1995
|
3.24.98
|
3
|
Andreas Smed Lauritsen
|
1995
|
3.32.61
|
4
|
Niklas Simonsen
|
1996
|
3.49.62
|
5
|
Katrine Præstegaard Mailund
|
1997
|
3.52.41
|
6
|
Asta Teglhus
|
1997
|
4.02.03
|
7
|
Andreas Busch
|
1997
|
4.11.86
|
8
|
Thea Hejlesen
|
1997
|
4.30.05
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21 : 50 m Fri + 50 m Bjærgning Livredderhold
|
Årgang
|
Tid
|
|
|
|
|
1
|
Chris Persson
|
1965
|
1.47.30
|
2
|
Anders Hejlesen
|
1972
|
2.07.64
|
3
|
Kris Riisager
|
|
2.13.09
|
4
|
Maja Glenni Hansen
|
1989
|
2.13.68
|
5
|
Bent Hansen
|
1957
|
2.20.25
|
Klubmester piger 2010
Amalie Christiansen
Klubmester drenge 2010
Olavur Nolsø
|
|
| | |
|
|
|