| |
Klubmesterskab - 11/11 - 2006
|
Lørdag formiddag, mens efterårsvejret for alvor viste tænder udenfor, bød Svømmeklubben ”Nejst” i stedet velkommen indenfor til det årlige klubmesterskab og tropisk varme. Stævnet blev afholdt i Hirtshals Idrætscenter, hvor næsten 100 svømmere var mødt op for at konkurrere i de traditionelle svømmearter, og selvfølgelig alle med en lille drøm om at erhverve sig titlen som klubmester. Men dagen bød også på konkurrencer i forskellige svømmelege for de mindste, livredderne dystede i bjærgning, og publikum fik sig også en lille overraskelse, da der pludselig kom ”uventede gæster”.
Men for mange af svømmerne havde mesterskabet allerede været i gang et godt stykke tid før lørdagens afsluttende heats. Ugen op til selve mesterskabsdagen havde de nemlig svømmet en lang række af konkurrencerne, da den endelige klubmester kåres ud fra den svømmer, der får flest point samlet på tværs af alle svømmearter og distancer: ”Vi sørger altid for at afvikle heats i de længste distancer ugen inden klubmesterskabet, da det ville være alt for krævende for svømmerne at skulle svømme det hele på én gang, og så har vi jo også fordelen af at kunne gemme de mest publikumsvenlige heats til selve stævnet” fortæller svømmetræner Sussanne Dahl.
Ud over de almindelige svømmearter dystede klubbens svømmeskolehold og mindste svømmere også med stor entusiasme i en række forskellige svømmelege så som klemmesvømning, dykning efter ting på bunden og publikumsfavoritten pladefræs: ”Klubben har haft en enorm søgning til sine børnehold de sidste år, og vi er utrolig stolte af og glade for at kunne mønstre så mange dejlige ”vandhunde” på en dag som i dag. Vi sætter også stor pris på, at så mange forældre er mødt op for at støtte op om arrangementet” siger formand for svømmeklubben Dorte Andreasen: ”Men vi må heller ikke glemme de mange sponsorer, som har hjulpet os, uden dem kunne vi ikke mønstre så flotte præmier, som vi kan her i dag” fortsætter hun.
Publikum fik sig også en lille overraskelse og et godt grin, da svømmehallen pludselig fik uventet besøg af tre komiske udspringere, der tilsyneladende var på jagt efter en vis klumpfisk på bunden af bassinet, og der var fart på og godt med vandsprøjt, når de på alle mulige og umulige måde væltede, hoppede og tumlede ned fra 3 m. vippen.
Efter de sidste og ældste svømmere lukkede og slukkede i vandet, stillede samtlige svømmere forventningsfulde op til den store præmieoverrækkelse, og efter uddelingen af præmier for holddisciplinerne og de individuelle og årgangsopdelte præmier kunne man kåre årets klubmestre. Og titlen gik i år meget velfortjent til Nanna Hedager-Schelde og Mick Leemann.da den endelige klubmester kåres ud fra den svømmer, der får flest point samlet på tværs af alle svømmearter og distancer: ”Vi sørger altid for at afvikle heats i de længste distancer ugen inden klubmesterskabet, da det ville være alt for krævende for svømmerne at skulle svømme det hele på én gang, og så har vi jo også fordelen af at kunne gemme de mest publikumsvenlige heats til selve stævnet” fortæller svømmetræner Sussanne Dahl.
Ud over de almindelige svømmearter dystede klubbens svømmeskolehold og mindste svømmere også med stor entusiasme i en række forskellige svømmelege så som klemmesvømning, dykning efter ting på bunden og publikumsfavoritten pladefræs: ”Klubben har haft en enorm søgning til sine børnehold de sidste år, og vi er utrolig stolte af og glade for at kunne mønstre så mange dejlige ”vandhunde” på en dag som i dag. Vi sætter også stor pris på, at så mange forældre er mødt op for at støtte op om arrangementet” siger formand for svømmeklubben Dorte Andreasen: ”Men vi må heller ikke glemme de mange sponsorer, som har hjulpet os, uden dem kunne vi ikke mønstre så flotte præmier, som vi kan her i dag” fortsætter hun.
Publikum fik sig også en lille overraskelse og et godt grin, da svømmehallen pludselig fik uventet besøg af tre komiske udspringere, der tilsyneladende var på jagt efter en vis klumpfisk på bunden af bassinet, og der var fart på og godt med vandsprøjt, når de på alle mulige og umulige måde væltede, hoppede og tumlede ned fra 3 m. vippen.
Efter de sidste og ældste svømmere lukkede og slukkede i vandet, stillede samtlige svømmere forventningsfulde op til den store præmieoverrækkelse, og efter uddelingen af præmier for holddisciplinerne og de individuelle og årgangsopdelte præmier kunne man kåre årets klubmestre. Og titlen gik i år meget velfortjent til Nanna Hedager-Schelde og Mick Leemann. |
Resultater
Løb 1 : Svømmeleg 1 SV.SKOLE. |
|
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
HOLD 5 |
|
3.29,88 |
|
2 |
HOLD 4 |
|
3.31,51 |
|
3 |
HOLD 1 |
|
3.54,31 |
|
4 |
HOLD 6 |
|
3.57,18 |
|
5 |
HOLD 2 |
|
3.58,95 |
|
6 |
HOLD 3 |
|
4.00,80 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2 : 100 m RYG. |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
Mick Leemann |
91 |
1.40,18 |
|
2 |
Nanna Hedager-Schelde |
92 |
1.46,31 |
|
3 |
Emil Krogh |
92 |
1.50,40 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3 : 50 m RYG. |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
Phillip Østerø |
93 |
0.42,75 |
|
2 |
Malene Thirup Møller |
94 |
0.44,75 |
|
3 |
Helene K. Nielsen |
95 |
0.45,23 |
|
4 |
Rasmus Lund |
95 |
0.54,13 |
|
5 |
Kristina Røge Ipsen |
96 |
0.54,88 |
|
6 |
Jesper Jensen |
96 |
1.00,00 |
|
7 |
Jens Christian Borup Jensen |
95 |
1.00,12 |
|
8 |
Martin Toft Schaltz |
93 |
1.00,41 |
|
9 |
Louise Toft Kristiansen |
93 |
1.00,97 |
|
10 |
Pernille Andersen |
95 |
1.01,69 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4 : Svømmeleg 2 SV.SKOLE. |
|
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
HOLD 5 |
|
1.55,63 |
|
2 |
HOLD 4 |
|
1.55,95 |
|
3 |
HOLD 6 |
|
2.05,25 |
|
4 |
HOLD 2 |
|
2.09,84 |
|
5 |
HOLD 3 |
|
2.12.99 |
|
6 |
HOLD 1 |
|
2.24,10 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5 : 50 m Fri + 50 m Bjærgning. |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
Nils-Bo Høgenhaug |
63 |
1.48,31 |
|
2 |
Chris Persson |
|
2.04,72 |
|
3 |
Bent Hansen |
57 |
2.19,28 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6 : 100 m Brystsvømning. |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Krogh |
92 |
1.39,50 |
|
2 |
Mick Leemann |
91 |
1.43,22 |
|
3 |
Nanna Hedager-Schelde |
92 |
2.03,97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7 : 50 m Brystsvømning. |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
Helene K. Nielsen |
95 |
0.48,50 |
|
2 |
Malene Thirup Møller |
94 |
0.49,00 |
|
3 |
Phillip Østerø |
93 |
0.55,85 |
|
4 |
Kristina Røge Ipsen |
96 |
1.01,46 |
|
5 |
Rasmus Lund |
95 |
1.01,78 |
|
6 |
Martin Lund Schaltz |
93 |
1.04,06 |
|
7 |
Pernille Andersen |
95 |
1.10,00 |
|
8 |
Jens Christian Borup Jensen |
95 |
1.15,49 |
|
9 |
Jesper Jensen |
96 |
1.15,67 |
|
10 |
Louise Toft Kristiansen |
93 |
1.18,11 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8 : Svømmeleg 3 SV.SKOLE. |
|
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
HOLD 5 |
|
6.35,75 |
|
2 |
HOLD 6 |
|
6.47,50 |
|
3 |
HOLD 4 |
|
6.54,35 |
|
4 |
HOLD 2 |
|
7.04,47 |
|
5 |
HOLD 1 |
|
7.13,50 |
|
6 |
HOLD 3 |
|
7.24,98 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9 : 100 m Fri. |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
Mick Leemann |
91 |
1.20,25 |
|
2 |
Emil Krogh |
92 |
1.26,30 |
|
3 |
Nanna Hedager-Schelde |
92 |
1.36,47 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10 : 50 m Fri. |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
Malene Thirup Møller |
94 |
0.38,59 |
|
2 |
Helene K. Nielsen |
95 |
0.39,34 |
|
3 |
Phillip Østerø |
93 |
0.39,41 |
|
4 |
Kristina Røge Ipsen |
96 |
0.46,16 |
|
5 |
Martin Toft Schaltz |
93 |
0.48,54 |
|
6 |
Rasmus Lund |
95 |
0.49,57 |
|
7 |
Pernille Andersen |
95 |
0.50,19 |
|
8 |
Jesper Jensen |
96 |
0.50,47 |
|
9 |
Louise Toft Kristiansen |
93 |
0.51,15 |
|
10 |
Jens Christian Borup Jensen |
95 |
0.52,03 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11 : Svømmeleg 1 FRØER |
|
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
HOLD 1 |
|
2.15,20 |
|
2 |
HOLD 3 |
|
2.18,00 |
|
3 |
HOLD 4 |
|
2.18,74 |
|
4 |
HOLD 2 |
|
2.24,63 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12 : Svømmeleg 2 FRØER. |
|
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
HOLD 4 |
|
2.43,65 |
|
2 |
HOLD 1 |
|
2.46,87 |
|
3 |
HOLD 3 |
|
3.07,37 |
|
4 |
HOLD 2 |
|
3.15,21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13 : Svømmeleg 3 FRØER. |
|
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
HOLD 1 |
|
1.24,47 |
|
2 |
HOLD 2 |
|
1.26,40 |
|
3 |
HOLD 3 |
|
1.40,42 |
|
4 |
HOLD 4 |
|
2.08,78 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14 : Svømmeleg 1 PINGVINER. |
|
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
HOLD 4 |
|
2.56,50 |
|
2 |
HOLD 1 |
|
3.02,00 |
|
3 |
HOLD 2 |
|
3.03.00 |
|
4 |
HOLD 3 |
|
3.05,59 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15 : Svømmeleg 2 PINGVINER. |
|
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
HOLD 1 |
|
2.32,32 |
|
2 |
HOLD 2 |
|
2.38,10 |
|
3 |
HOLD 3 |
|
2.46,93 |
|
4 |
HOLD 4 |
|
3.05,37 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16 : Svømmeleg 3 PINGVINER. |
|
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
HOLD 3 |
|
1.28,68 |
|
2 |
HOLD 2 |
|
1.43,18 |
|
3 |
HOLD 1 |
|
1.57,85 |
|
4 |
HOLD 4 |
|
1.54,81 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17 : 25 SPRINT FRØER, PINGVINER. |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Sørensen |
99 |
0.35,27 |
|
2 |
Alberte K. Nielsen |
99 |
0.36,60 |
|
3 |
Sebastian Kjeldsen |
99 |
0.39,27 |
|
4 |
Sine Thordsen |
99 |
0.40,93 |
|
5 |
Caroline K. Nielsen |
99 |
0.41,42 |
|
6 |
Gustav Præstegaard Mailund |
00. |
0.44,00 |
|
7 |
Rasmus Ørum Jensen |
99 |
0.45,82 |
|
8 |
Oliver Ledet |
00. |
0.45,87 |
|
9 |
Jens Brogaard |
00. |
0.47,78 |
|
10 |
Steffi Brath |
99 |
0.48,67 |
|
11 |
Sasche Pedersen |
99 |
0.48,84 |
|
12 |
Mads Vie Andersen |
00- |
0.50,82 |
|
13 |
Sune Grøn Pedersen |
01. |
0.52,82 |
|
14 |
Mathias Christensen |
00. |
0.53,30 |
|
15 |
Oliver Zielke |
00. |
0.56,38 |
|
16 |
Frey K. Nielsen |
01. |
0.56,93 |
|
17 |
Benjamin Søndergarrd |
99 |
0.57,06 |
|
18 |
Mads Jensen |
00. |
0.57,72 |
|
19 |
Emil Pedersen |
01. |
0.59,44 |
|
20 |
Emma Sørensen |
01. |
0.59,59 |
|
21 |
Casper Emil Christensen |
99 |
0.59,87 |
|
22 |
Jonas Frederiksen |
98 |
1.01,10 |
|
23 |
Melanie Clausen |
01. |
1.07,63 |
|
24 |
Jonathan Conrad |
00. |
1.10,68 |
|
25 |
Nicolaj Christian Andersen |
01. |
1.11,63 |
|
26 |
Anna Laulund Lunden |
01. |
1.12,75 |
|
27 |
Emma Søndergaard |
02. |
1.12,82 |
|
28 |
Amalie Krogsgaard Bertelsen |
01. |
1.13,61 |
|
29 |
Julie Søndergaard |
02. |
1.14,21 |
|
30 |
William Høgenhaug |
02. |
1.26,14 |
|
31 |
Maria Madsen |
01. |
1.28,75 |
|
32 |
Oscar Rasmussen |
02. |
1.30,50 |
|
33 |
Thomas Tobias Christensen |
01. |
1.41,87 |
|
34 |
Mads Thomsen |
00. |
1.42,82 |
|
35 |
Elizabeth Conrad |
98 |
1.54,87 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18 : 25 SPRINT SØLØVER, SÆLER, DELFINER, TALENT. |
|
|
|
|
|
|
|
|
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Hedager-Svhelde |
94 |
0.20,19 |
|
2 |
Jonathan Severinsen |
94 |
0.20,25 |
|
3 |
Andreas Smed Lauritsen |
95 |
0.24,06 |
|
4 |
Caroline Ledet |
96 |
0.25,10 |
|
5 |
Martin Jensen |
98 |
0.25,13 |
|
6 |
Niklas Simonsen |
96 |
0.26,03 |
|
7 |
Frederik Grønby |
95 |
0.26,59 |
|
8 |
Mads Engbjerg |
98 |
0.28,35 |
|
9 |
Asta Teglhuus |
97 |
0.28,61 |
|
10 |
Jane Mogensen |
95 |
0.28,63 |
|
11 |
Sebastian Mortensen |
95 |
0.28,99 |
|
12 |
Mathias Mikkelsen |
99 |
0.29,65 |
|
13 |
Heidi Jacobsen |
98 |
0.30,21 |
|
14 |
Caroline Hansen |
98 |
0.30,32 |
|
15 |
Amalie Christiansen |
98 |
0.30,46 |
|
16 |
Andreas Busch |
97 |
0.30,78 |
|
17 |
Frederik Mølgaard |
96 |
0.31,17 |
|
18 |
Jeppe Mortensen |
97 |
0.31,35 |
|
19 |
Thomas Graff Larsen |
95 |
0.31,60 |
|
20 |
Nikolaj Røge |
96 |
0.31,79 |
|
21 |
Sille Stubkjær Larsen |
97 |
0.32,75 |
|
22 |
Rasmus Kristensen |
96 |
0.32,90 |
|
23 |
Andreas Finlaugsen |
97 |
0.33,62 |
|
24 |
Heidi Møller |
99 |
0.33,76 |
|
25 |
Isak Nesse |
95 |
0.34,04 |
|
26 |
Sine Vie Andersen |
96 |
0.34,92 |
|
27 |
Iben Christensen |
97 |
0.35,59 |
|
28 |
Thomas Bærentsen |
96 |
0.36,74 |
|
29 |
Dani Vejen |
94 |
0.35,74 |
|
30 |
Maria Hauberg Jensen |
97 |
0.36,47 |
|
31 |
Karen Mette Borup Jensen |
98 |
0.38,36 |
|
32 |
Thea Laulund Lunden |
99 |
0.38,68 |
|
33 |
Cecilie Østerø |
99 |
0.43,64 |
|
34 |
Jenny Grønby |
97 |
0.45,28 |
|
35 |
Rosa-Mari Jonsdottir |
99 |
1.05,84 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19 : 50 SPRINT K-HOLD og ANDRE. |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Clausen |
69 |
0.27,32 |
|
2 |
Anders Jensen |
72 |
0.29,06 |
|
3 |
Christian Andreasen |
75 |
0.29.40 |
|
4 |
Jens Mikkelsen |
64 |
0.29.42 |
|
5 |
Chris Persson |
65 |
0.29,56 |
|
6 |
Brian Jensen |
72 |
0.29,63 |
|
7 |
Nils-Bo Høgenhaug |
63 |
0.31,66 |
|
8 |
Ditte Poulsen |
77 |
0.35,00 |
do |
8 |
Nick Leemann |
91 |
0.35,00 |
do |
10 |
Emil Krogh |
92 |
0.32,72 |
|
11 |
Bent Hansen |
57 |
0.37,53 |
|
12 |
Helene K. Nielsen |
95 |
0.38,58 |
|
13 |
Malene Thirup Møller |
94 |
0.39,03 |
|
14 |
Nanna Hedager-Schelde |
92 |
0.39,68 |
|
15 |
Kira Clausen |
76 |
0.40,65 |
|
16 |
Phillip Østerø |
93 |
0.40,75 |
|
17 |
Kristina Røge Ipsen |
96 |
0.44,57 |
|
18 |
Lise Andreasen |
73 |
0.45,50 |
|
1 |
Martin Toft Schaltz |
93 |
0.49,07 |
|
20 |
Louise Toft Kristiansen |
93 |
0.51,71 |
|
21 |
Jesper Jensen |
96 |
0.51,73 |
|
22 |
Jens Christian Borup Jensen |
95 |
0.51,88 |
|
23 |
Pernille Andersen |
95 |
0.52,57 |
|
24 |
Rasmus Lund |
95 |
0.57,34 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20 : 200 Ryg |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
Phillip Østerø |
93 |
3.35,60 |
|
2 |
Mick Leemann |
91 |
3.35,68 |
|
3 |
Malene Thirup Møller |
94 |
3.48,27 |
|
4 |
Nanna Hedager-Schelde |
92 |
3.54,16 |
|
5 |
Emil Krogh |
92 |
4.16,08 |
|
6 |
Signe Jacobsen |
94 |
4.32,00 |
|
7 |
Kristina Røge Ipsen |
96 |
4.35,11 |
|
8 |
Pernille Andersen |
95 |
4.37,64 |
|
9 |
Rasmus Lund |
95 |
4.38,51 |
|
10 |
Josefine Sørensen |
96 |
4.38,67 |
|
11 |
Jens Christian Borup Jensen |
95 |
4.43,09 |
|
12 |
Jesper Jensen |
96 |
4.51,29 |
|
13 |
Helene K. Nielsen |
95 |
3.52,00 |
|
14 |
Martin Toft Schaltz |
93 |
4.59,00 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21 : 200 Bryst |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
Mick Leemann |
91 |
3.42,00 |
|
2 |
Emil Krogh |
92 |
3.42,83 |
|
3 |
Malene Thirup Møller |
94 |
4.04,84 |
do |
4 |
Helene K. Nielsen |
95 |
4.04,84 |
do |
5 |
Nanna Hedager-Schelde |
92 |
4.24,60 |
|
6 |
Phillip Østerø |
93 |
4.32,41 |
|
7 |
Signe Jacobsen |
94 |
4.51,92 |
|
8 |
Kristina Røge Jenssen |
96 |
5.16,00 |
|
9 |
Martin Toft Schaltz |
93 |
5.25,12 |
|
10 |
Rasmus Lund |
95 |
5.25,70 |
|
11 |
Pernille Andersen |
95 |
5.28,43 |
|
12 |
Josefine Sørensen |
96 |
5.30,44 |
|
13 |
Jesper Jensen |
96 |
5.31,00 |
|
14 |
Jens Christian Borup Jensen |
95 |
5.38,42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22 : 200 Fri |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
Mick Leemann |
91 |
3.02,53 |
|
2 |
Nanna Hedager-Schelde |
92 |
3.21,40 |
|
3 |
Malene Busch |
93 |
3.29,14 |
|
4 |
Emil Krogh |
92 |
3.29.97 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23 : 100 Medley |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
Malene Busch |
93 |
1.42,77 |
|
2 |
Emil Krogh |
92 |
1.47,15 |
|
3 |
Nanna Hedager-Schelde |
92 |
1.48,40 |
|
|
Mick Leemann |
91 |
Disk |
Fly 40 meter. |
|
|
|
|
|
Løb 24 : 100 Fly |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
Nanna Hedager-Schelde |
92 |
1.53,60 |
|
2 |
Mick Leemann |
91 |
1.53.63 |
|
3 |
Emil Krogh |
92 |
1.55,57 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24 : 50 Fly |
Årgang |
Tid |
|
|
|
|
|
|
1 |
Helene K. Nielsen |
95 |
0.48,88 |
|
2 |
Malene Busch |
93 |
0.49,85 |
|
3 |
Malene Thirup Møller |
94 |
0.51,46 |
|
4 |
Phillip Østerø |
93 |
0.52,95 |
|
5 |
Kristiana Røge Ipsen |
96 |
0.59,69 |
|
6 |
Jens Christian Borup Jensen |
95 |
1.01,53 |
|
7 |
Pernille Andersen |
95 |
1.05,37 |
|
8 |
Jesper Jensen |
96 |
1.09,53 |
|
9 |
Rasmus Lund |
95 |
1.09,67 |
|
10 |
Louise Toft Kristiansen |
93 |
1.13,70 |
|
11 |
Martin Toft Schaltz |
93 |
1.13,91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RESULTAT SV.SKOLE |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nr. 1 |
|
Point i alt. |
|
|
|
|
|
|
|
HOLD 5 |
BLÅ |
422 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Heidi Møller |
|
|
|
|
Nicklas Simonsen |
|
|
|
|
Rasmus Hedager-Schelde |
|
|
|
|
Maria Hauberg Jensen |
|
|
|
|
Sebastian Mortensen |
|
|
|
|
Frederik Grønby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nr. 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
HOLD 4 |
GRØN |
409 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Mikkelsen |
|
|
|
|
Jonathan Severinsen |
|
|
|
|
Sabine Lundgreen Gregersen |
|
|
|
|
Sille Stubkjær Larsen |
|
|
|
|
Rasmus Kristensen |
|
|
|
|
Cecilie Østerø |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nr. 3 |
|
315 |
|
|
|
|
|
|
|
HOLD 6 |
ORANGE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Smed Lauritsen |
|
|
|
|
Mads Engbjerg |
|
|
|
|
Dani Vejen |
|
|
|
|
Iben Christensen |
|
|
|
|
Sine Vie Andersen |
|
|
|
|
Thea Laulund Lunden |
|
|
|
|
|
|
|
|
HOLD 2 |
RØD |
296 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Ledet |
|
|
|
|
Isak Nesse |
|
|
|
|
Heidi Jacobsen |
|
|
|
|
Thomas Bærentsen |
|
|
|
|
Andreas Finlaugsen |
|
|
|
|
Karen Mette Borup Jensen |
|
|
|
|
|
|
|
|
HOLD 3 |
LILLA |
280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Røge |
|
|
|
|
Jenny Grønby |
|
|
|
|
Caroline Hansen |
|
|
|
|
Andreas Busch |
|
|
|
|
Jeppe Mortensen |
|
|
|
|
Amalie Christiansen |
|
|
|
|
|
|
|
|
HOLD 1 |
GUL |
279 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Teglhuus |
|
|
|
|
Morten Jensen |
|
|
|
|
Thomas Graff Larsen |
|
|
|
|
Jane Mogensen |
|
|
|
|
Frederik Mølgaard |
|
|
|
|
Rosa-Mari Jonsdottir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RESULTAT FRØER |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. 1 |
|
Point i alt. |
|
|
|
|
|
|
|
HOLD 1 |
RØD (2 bånd) |
726 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya K. Nielsen |
|
|
|
|
Elizabeth Conrad |
|
|
|
|
Emil Pedersen |
|
|
|
|
Benjamin Søndergaard |
|
|
|
|
Mads Thomsen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nr. 2 |
|
557 |
|
|
|
|
|
|
|
HOLD 2 |
GRØN (2 bånd) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Madsen |
|
|
|
|
Anne Laulund Lunde |
|
|
|
|
Thomas Tobias Christensen |
|
|
|
|
Nicolaj Christian Andersen |
|
|
|
|
Mads Jensen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nr. 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
HOLD 4 |
GUL (2 bånd) |
550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Søndergaard |
|
|
|
|
Melanie Clausen |
|
|
|
|
Emma Søndergaard |
|
|
|
|
Casper Emil Christensen |
|
|
|
|
William Høgenhaug |
|
|
|
|
|
|
|
|
HOLD 3 |
BLÅ (2 bånd) |
513 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Sørensen |
|
|
|
|
Amalie Kogsgaard Bertelsen |
|
|
|
|
Jonathan Conrad |
|
|
|
|
Sune Grøn Pedersen |
|
|
|
|
Oscar Rasmussen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RESULTAT PINGVINER |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. 1 |
|
Point i alt. |
|
|
|
|
|
|
|
HOLD 3 |
HVID (2 bånd) |
843 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sine Thordsen |
|
|
|
|
Jonas Frederiksen |
|
|
|
|
Mikkel Vandsted Sørlie |
|
|
|
|
Mads Vie Andersen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nr. 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
HOLD 2 |
ORANGE (2 bånd) |
806 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Steffi Brath |
|
|
|
|
Alberte K. Nielsen |
|
|
|
|
Rasmus Ørum Jensen |
|
|
|
|
Gustav Præstegaard Mailund |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nr. 3 |
|
811 |
|
|
|
|
|
|
|
HOLD 1 |
LILLA (2 bånd) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline K. Nielsen |
|
|
|
|
Sascha Pedersen |
|
|
|
|
Mathias Christensen |
|
|
|
|
Oliver Ledet |
|
|
|
|
|
|
|
|
HOLD 4 |
SORT (2 bånd) |
644 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Sørensen |
|
|
|
|
Sebastian Kjeldsen |
|
|
|
|
Oliver Zielke |
|
|
|
|
Jens Brogaard |
|
|
|
Klubmester piger 2006
Nanna Hedager-Schelde
Klubmester drenge 2006
Mick Leemann
|
|
| | |